Měřidlo plus 12

 

 

Snímek obrazovky 2022-02-18 204815

Měřidlo plus 12

Měřidlo lze použít od 120mm (vel.18) do 305mm (vel.45,5). Lze použít jak pro měření obuvi tak pro měření chodidla. Jedná se o velmi užitečnou pomůcku pro určení velikosti obuvi či chodidla. Bohužel ne vždy se dá tato pomůcka použít, neboť si dítě mnohdy myslí, že jde o pomůcku, kterou vidělo u doktora a nemá v tuto pomůcku důvěru. Pro určení správné velikosti obuvi u dětí, doporučujeme vyndat stélku z obuvi a nechat dítě na ni postavit. Je potřeba dbát na to, aby dítě opravdu stálo (nesedělo) a nekrčilo prsty u nohy.

Jak určit správnou velikost bot

 

Číslování se u jednotlivých výrobců dětské obuvi liší a proto doporučujeme vybírat velikost (číslo) bot podle rozměrů stélky.

  1. Změřte dítěti nohu - údaj v milimetrech zapište.
  2. Připočtěte nadměrek 1,2 cm a máte délku stélky, kterou potřebujete.
  3. V seznamu výrobců najděte značku obuvi, kterou chcete dítěti koupit.
  4. Správnou velikost bot (číslo) zjistíte v tabulce konkrétního výrobce podle délky stélky.

PŘÍKLAD VÝPOČTU: délka naměřeného chodidla=15,8cmzkontrolujte v tabulce daného výrobce (např. DD STEP) a víte, že výsledná velikost, kterou potřebujete je velikost 26.

tabulka DD STEP nova

 

Doporučený nadměrek 1,2cm je dostatečný jak pro dynamický odval chodidla (0,5cm) , tak i pro skokový růst (0,7cm) dětských chodidel. Větší nadměrek není doporučený pro zdravý vývoj dětského chodidla, obuv má tendenci se vyzouvat a nefixuje správně nohu.

Pokud si i tak nejste jisti měřením, nechte správnou velikost obuvi vybrat odborníky. Nevíte-li si s určením správné velikosti obuvi rady, přijďte na konzultaci do naší prodejny dětské certifikované obuvi CIPÍSEK. Nohu dítěti odborně přeměříme a doporučíme správnou velikost, vhodný typ a tvar obuvi.